Žemaičių kepamas sviestinis šakotis užkariavo ir gurmanų širdis

Amazis-kepykla-Kretinga-Sviestinis-šakotis

Prieš šventes nespėjate pasigaminti skanėstų? Laužote galvą, kokių lauktuvių nusiųsti giminaičiams į užsienį ar ką nusinešti į draugų vakarėlį? Niekada neprašausite pro šalį pasirinkę geidžiamiausią skanėstą – šakotį. Ir ne bet kokį, o ,,Sviestinį“!

Kretingoje veikiančioje kepykloje „Amazis“ darbas visuomet verda dieną naktį, o prieš šventes – ypač. Čia sklando gardžiausi aromatai, o iš sandėlio į parduotuves su produkcija kasdien išvažiuoja sunkvežimiai, prikrauti gardėsių.

Įvairius gaminius kasdieniam ir švenčių stalui siūlantys kretingiškiai rūpinasi, kad pirkėjus pasiektų švieži, sveiki ir gardūs kepiniai.

Šakotis – populiariausias gardėsis, kurį kepa auksarankiai kepyklos meistrai. Iš viso kretingiškiai kepa trijų rūšių šakočius, tačiau labiausiai didžiuojasi tuo, kurį itin palankiai įvertino pirkėjai – ,,Sviestiniu“. Šis kepinys iš kitų išsiskiria tuo, kad jo tešlai naudojamas tiktai tikras lietuviškas 82,5 proc. riebumo sviestas.  Sviestiniame šakotyje nėra nė gramo sveikatai nepalankių hidrintų riebalų.  Tešla ruošiama tik iš natūralių lietuviškų ingredientų. Jo receptūrą kepyklos „Amazis“ gamybos vadovė Daiva Petreikienė paveldėjo iš močiutės sesers. Senovinę receptūrą konditerė pritaikė moderniai kepyklai, ir tai pasiteisino visu šimtu procentų.

„Kai pradėjome parduotuvėms siūlyti sviestinius šakočius, iš pradžių į juos buvo žiūrima atsargiai: vis tik jie tuputį brangesni už paprastus.  O dabar net mums patiems nuostabu – sviestiniai šakočiai yra pats populiariausias gaminys“, – pasidžiaugė D.Petreikienė. Jos teigimu, tie, kurie paragauja ,,Sviestinio“ šakočio, nebenori jokio kito.

Prieš didžiąsias žiemos šventes kretingiškiai ėmė gaminti ir nedidelius 150 g sveriačius, suvenyrinius ,,Sviestinius šakočiukus“. Pirkėjai jau pastebėjo ir šiuos gražiai supakuotus skanėstus – perka  dovanoms ar lauktuvėms. Visi kretingiškių šakočiai, kaip ir senovėje – rankų darbo. Joks mechanizmas neatstos kepėjos, kuri rankomis pila tešlą ant besisukančio veleno. Vienas šakotis kepa apie 1-1,5 valandos, per dieną kepykloje iškepama apie 100 kg šakočių.

„Šakočių gamyba vis didėja – neseniai įsigijome antrą pečių. O poreikis auga dar sparčiau – vos spėjame suktis“, – neslėpė kepyklos gamybos vadovė. Kepyklos produkcija realizuojama visame Žemaitijos regione. Vilniuje kepyklos gaminiais prekiauja UAB ,,Pontem“.

Jau antrą dešimtmetį švieži, gardūs ir kokybiški kepyklos „Amazis” gaminiai tiekiami ugdymo, gydymo ir globos įstaigoms. Tai įpareigoja produkciją gaminti tik iš aukščiausios kokybės žaliavų, nenaudojant konservantų, skonio stipriklių ir kitų priedų. Šiuo metu plečiamas konditerijos gaminių asortimentas, į jį įtraukti kreminiai gaminiai, šakočiai, tortai, sudėtingi sausainiai. Šie kepiniai, džiuginantys saldumynų mėgėjus, realizuojami maisto parduotuvėse. Per parą pagaminama apie 3 tonas duonos ir  1,5 tonos konditerijos gaminių. Gamybos vadovė džiaugiasi, kad 27 žmonių kolektyvas puikiai tvarkosi su keliamais iššūkiais, o vadybininku dirbantis sūnus Giedrius sparčiai didina Amazio produkcijos gerbėjų skaičių.

Šventiniame kepyklos asortimente – ir kiti pirkėjų simpatijas užkariavę skanėstai: legendinis Kuršėnų vyniotinis, „Draugystės“ pyragas, tortai „Karališkas“, „Triufelinis“, „Rafaelo“. Konditerijos asortimentas plečiamas ir atnaujinamas ne tik prieš šventes. „Nesėdime sudėję rankų. Dabar rūpinamės švenčių stalu, o po jų vėl atnaujinsime asortimentą – pasiūlysime naujų gaminių“, – patikino konditerė D.Petreikienė.

Tad smaližiams tikrai yra ko laukti!